TOP 8: Eesti kõige silmapaistvamad haridusidud, kellelt võib tulevikus suuri tegusid oodata

Mentornauti meeskond. Foto: Mentornaut

 

Originaalartikkel avaldatud Geeniuse DigiPRO’s 27. jaanuaril 2022.

Kui pandeemia kaks aastat tagasi maailma vallutas, hakkas haridusega seotud idufirmasid tekkima nagu seeni pärast vihma. Kui tuntud ettevõtjat ja investorit Taavet Hinrikust uskuda, on just haridus see valdkond, kus on võimalik tulevikus tehnoloogia abil suuri tegusid teha.

Eestis on Startup Estonia viimastel andmetel asutatud 44 haridusega seotud idufirmat ning nii mõnigi neist on juba asunud maailma vallutama. DigiPRO toimetus pani kokku nimekirja Eestis viimasel ajal kõige enam silma jäänud haridus-startup’idest, kel on maailmas tänaseks juba arvestatav mõju tekkinud, kes on kaasanud hiljuti investeeringuid või suudab kasvatada korralikult käivet.

Tõstame esile kaheksa haridustehnoloogia idufirmat.

 

Lingvist

2013. aastal CERN-i vilistlase ja tuumafüüsiku Mait Münteli asutatud Lingvisti eesmärk on muuta keeleõpe suurandmete ja tehisintellekti abil kiiremaks ning tõhusamaks. Selleks on välja töötatud algoritm, mis võimaldab rakendusel kiiresti iga kasutaja jaoks kursuse sisu kohandada.

Esimesel tegutsemisaastal võitis ettevõte Prototroni konkursi, järgmisel aastal valiti idufirma juba ühte maailma juhtivasse tehnoloogiaettevõtete arendusprogrammi TechStars.

2021. aasta oktoobris kaasas Lingvist 5,1 miljonit eurot, et palgata eraldi teaduslik uurimisrühm, et eksperimenteerida radikaalsete ideedega ja viia need tootmisse. Äriregistri andmetel töötab

ettevõttes täna 19 inimest ja eelmise aasta neljandas kvartalis tehti 1,1 miljonit eurot käivet.


Opiq

2013. aastal loodud ja Star Cloudi välja töötatud Opiq on platvorm, mis võimaldab digiteerida põhiõppekava õppesisu, tagada parema juurdepääsu kvaliteetsele haridusele ning luua tingimused andmepõhiseks lähenemiseks õppimisele ja haridusstrateegiatele.

Hetkel on ettevõttes tööl 17 inimest ja eelmise aasta viimases kvartalis tehti käivet üle 1,2 miljoni euro.


Mentornaut

2020. aastal The Global Hackil Markus Meresma, Gregor Mändma, Raimond Lume ja Triinu Halleri poolt asutatud Mentornaut viib õpilased kokku eraõpetajatega.

Eelmise aasta novembris kaasas Mentornaut 200 000 eurot, et laieneda edasi välisturgudele Aafrikas ja Ida-Euroopas.

Hetkel on ettevõttes tööl seitse inimest ja eelmise aasta neljandas kvartalis oli ettevõtte käive 17 700 eurot.


Speakly

2018. aastal loodud Speakly loob keeleõppe platvormi, mis pakub unikaalset meetodit uute keelte õppimiseks. Speakly õpetab 4000 kõige olulisemat sõna nende tähtsuse järjekorras ning paneb seejärel sind harjutama neid igapäevastes olukordades.

2020. aasta aprillis kaasas Speakly 900 000 eurot. Täna töötab ettevõttes 17 inimest ning eelmisel aastal oli neil maksustatavat käivet üle 557 000 euro.


Edumus

2020. aastal Maria Rahamägi poolt asutatud Edumus lahendab õpetajate puuduse omamoodi lahendusega. Nimelt viib haridusidu pedagoogihariduseta, kuid teatud alade spetsialistid aastaks koolidesse õpetama kooliaineid, et muuta haridus mitmekesisemaks. Eelmise aasta sügisel alustas Edumuse kolmas lend ja koolidesse asus õpetama 100 spetsialisti.


99math

2019. aastal Timo Timmi ja Tõnis Kusmini poolt asutatud 99mathi eesmärk on läbi mängude tekitada lastes huvi matemaatika vastu. Ettevõte võtab snitti paljudest edukatest video- ja telefonimängudest ning paneb sealsed tehnikad matemaatikamängu, muutes sellega õppeaine põhikooli õpilaste jaoks lõbusaks.


Clanbeat

2018. aastal asutasid Kadri Tuisk, Tiina Pauklin, Triin Noorkõiv ja Christjan Schumann ettevõtte nimega Clanbeat. Ettevõtte eesmärgiks on pakkuda turvalist ja struktureeritud suhtlusplatvormi, võimalusi jagada oma mõtteid ja emotsioone ning planeerida ja analüüsida oma õppimist.

Platvorm pakub õpetajatele oma tegevuse jaoks sisendi andmete näol, mis võimaldavad neil kavandada varajasi sekkumisi ning seeläbi säästa aega ja ennetada suuremate probleemide tekkimist.

Clanbeat toetab personaalset lähenemist ja tugevdab õpilastel vastutuse võtmist oma arengu eest, tugevdades oskusi, mis on vajalikud elukestvaks õppimiseks. Arendus põhineb kaasaegsetel teadmistel inimese õppimisest ja psühholoogiast ning sellesse panustavad ka Tallinna Ülikooli hariduspsühholoogid Grete Arro ja Kati Aus.

Täna töötab ettevõttes 11 inimest ja eelmise aasta viimase kvartali käive oli 36 000 eurot.


DreamApply

2011. aastal loodud DreamApply on mõeldud kõrgkoolidele, kes soovivad suurendada üliõpilaste arvu, vähendades samal ajal töökoormust, ning hõlpsalt hallata sisseastumis- ja turundustegevust.

DreamApply asutaja on tuntud hariduse innovaator Märt Aro. Täna töötab ettevõttes 14 inimest ja DreamApply neljanda kvartali käive oli üle 510 000 euro.

Previous
Previous

Eesti esimese valikainete kooli avas noorte rahatarkuse debatt ja Villemdrillem

Next
Next

Sofiya Shutyak: Õpetaja olla pole kerge, aga väga huvitav