Kuidas luua kursust?

 

Edumus Schooli sihtrühm on gümnaasiuminoored üle Eesti. Vastavalt Põhikooli- ja Gümnaasiumiseadusele peab valikainete õpetaja olema kõrgharidusega, aga ei piiritle sobivat kõrgharidust ainult pedagoogikas. Niisiis oled tõenäoliselt oma valdkonna spetsialistina ka oma teema õpetamises juba kompetentne.

Kursust planeerides tasub jätta piisavalt aega sissejuhatuseks ning omavahel tuttavaks saamiseks, sest psühholoogiline heaolu ja kohalolek on õppimise eelduseks. Noortel on paljudes teemades väga väike või olematu teadmine, mistõttu tasub arvestada, et õpetamist peaks alustama täiesti algusest ja õppimise tempo on võrreldes täiskasvanud õppijatega oluliselt madalam.

Edumus Schoolis toimuvad veebitunnid kord nädalas, mõnel kursusel ka üle nädala, niisiis on õpetamise tempo piisavalt madal, et ka kursuse jooksul ajakava ja materjale kohendada ning edasi arendada. Kuna esimest korda kursust läbi viies õpivad kõik osapooled, on see täiesti aktsepteeritav.


 
 

1. Pane paika kursuse eesmärk ja õpiväljundid

Esiteks on igal kursusel vaja sisu ja peamisi õpiväljundeid. Mõtle, mida tahad kursusega saavutada – mis võiksid olla Sinu kursuse 3 kuni 5 peamist õpiväljundit? Õpiväljundite sõnastamisel võta abiks Bloomi taksonoomia.

Inspiratsiooniks võid vaadata meie teisi kursuseid: https://school.edumus.ee/



 
 

2. Loo kursuse struktuur

Vastavalt Põhikooli- ja Gümnaasiumiseadusele on üks kursus 35 akadeemisilist tundi tööd, ehk siis 1575 minutit tööd õpilase poolt. Edumus Schoolis on enamasti alustavad õpetajad umbes kolmandiku sellest mahust arvestanud isejuhitud tööks ning ülejäänud kursuse maht toimub sünkroonsete veebitundidena. Nii saavad õpilased omal käel video-, audio- või tekstimaterjalidega endale teooria selgeks teha ja veebitundides saab enam keskenduda juba interaktiivsele tööle ja omavahelisele suhtlusele.

Ühe kursuse raames on enamasti kümme kuni kaksteist veebitundi, mis toimuvad enamasti 60-või 90-minutiliste veebikohtumistena. Kohtumised on interaktiivsed ja sotsiaalsed – kasutame videokõnede interaktsioonivõimalusi ja koosolekuruume, et õpilased saaks oma mõtteid jagada ning õpitut kohe rakendada.

Vaata lähemalt, kuidas kursust interaktiivseks ja sotsiaalseks muuta siit.


 
 

3. Leia kalendris kursusele aeg

Kui kursuse struktuur on paigas, on hea aeg otsustada, millal sellega alustada. Edumus Schooli veebitunnid toimuvad enamasti esmaspäevast neljapäevani vahemikus 15:00 kuni 19:00. Eranditena ka reedeti või nädalavahetusel.

Koolisüsteemist tulenevalt algavad enamik valikainete kursuseid septembris-oktoobris või jaanuaris-veebruaris. Küll aga oleme neid aegunud traditsioone murdmas ja näeme, et ka teistel kuudel alustavatel kursustel on õppijaid. Oleme julged katsetajad ja kui vaja, saab algusaega alati veidi edasi nihutada.



Voilà, kursus gümnaasiuminoortele ongi ette valmistatud!

 

Kas sul on mõtteid või küsimusi?

Kui vajad abi, mõtleme kursuse väljatöötamisel Sinuga hea meelega kaasa. Kirjuta meile: school@edumus.org

Edumus | Veebikool noortele

Edumus pakub noortele praktilisi ja tulevikuks vajalikke veebikursuseid, mida annavad erialaspetsialistid. Veebikoolis on tänaseks õppinud juba rohkem kui 2000 noort ning valikus on üle 70 uuendusliku praktilise kursuse.

https://school.edumus.ee
Previous
Previous

Kuidas õpetamist efektiivsemaks muuta?

Next
Next

Gümnasistid õppigu seda, mis huvitab